Dilek ONUK - Kurumsal Eğitmen, Mentör

Dilek ONUK - Kurumsal Eğitmen, Mentör

Dilek ONUK - Kurumsal Eğitmen, Mentör

1977 Ankara doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi İzmir’de tamamladım. Bornova Anadolu Lisesi’nin ardından, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde okudum. Sonrasında, ABD’deki University of California, Berkeley’de Endüstri Mühendisliği ve Yöneylem Araştırma dalında yüksek lisansını tamamladım.

2000 yılında McKinsey & Company’nin İstanbul ofisinde Danışman olarak çalışmaya başladım. 2005 yılına kadar, önce McKinsey bünyesinde, sonra serbest olarak Türkiye, İngiltere ve Hindistan’da çeşitli sektörlerdeki projelerde yönetim danışmanlığı yaptım.

Yönetim danışmanlığının ardından, kurumsal şirketlerin işleyişini içerden deneyimlemek isteğiyle, 2005 – 2012 yılları arasında Procter & Gamble, Mavi Giyim ve Panasonic Türkiye’de çeşitli finans yönetim rolleri üstlendim.

2010’dan bu yana Kuraldışı Yaşam Okulu, NLP, Psiko-Kinesiyoloji, Eğitimcinin Eğitimi gibi bireysel gelişim eğitimlerine katılıyorum; 2016’da Anka Koçluk’tan, Association for Coaching onaylı Bütünsel Yaşam Koçluğu Sertifikası aldım.

Bu süreç içinde esas yaşam amacımın çevresindeki insanların gelişimini desteklemek olduğunu fark ederek, 2017’de McKinsey & Company İstanbul ofisine Profesyonel Gelişim Müdürü olarak geri döndüm, bu rolümde bireysel gelişim ve yetişkin eğitimi konularında bilgi ve deneyimimi ilerletme olanağı buldum ve 2019 sonunda şirketten ayrılarak profesyonel koçluğa adım attım.

On beş yılı aşan çok uluslu şirketlerde yöneticilik ve danışmanlık deneyimimle koçluğun temel ilkelerini birleştirerek bireylerin ve kurumların, kendi değerlerine uygun şekilde amaçları doğrultusunda ilerlemelerine destek olmayı hedefliyorum.

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği, ESTIEM Alumni, RYA ve AC Türkiye üyesiyim. En önemli hobim yelkencilik; halen yelkenli yat kaptanı (RYA Yachtmaster), TYF lisanslı yelkenli yatçılık eğitmeni ve yarışçısı ve yelken aday hakemiyim. Boş zamanlarımda sağlık ve bireysel gelişim konularında kitap çevirisi yapıyorum; Kuraldışı Yayınları tarafından yayınlanmış 3 kitap çevirim bulunmaktadır: Antidepresan Efsanesinin Sonu (Irving Kirsch), Her Derde Deva Geleneksel Yiyecekler (Dr. Ronald F. Schmid), Mükemmeliyetçilik (Roz Shafran, Sarah Egan, Tracey Wade).