Üniversite Öğrencileri ve Yeni Mezunlar için Kariyer Koçluğu Hizmeti

Üniversite Öğrencileri ve Yeni Mezunlar için Kariyer Koçluğu Hizmeti

Üniversite Öğrencileri ve Yeni Mezunlar için Kariyer Koçluğu Hizmeti


Üniversite Öğrencileri/ Yeni Mezunlar için Kariyer Koçluğu Hizmetinin amacı; iş hayatına yeni adım atacak öğrenci/mezunların; 
 
- Kendilerini ifade etme yeteneğini ve özgüvenlerini arttırmak, 
- Beceri ve yetkinlikleri hakkında farkındalık yaratmak, 
- Meslek/sektör/alan seçimlerine destek olmak, 
- Mülakat becerilerini geliştirmek, 
- Kariyer hedefi ve yol haritalarını belirlemelerine destek olmak,
- İş hayatına bir adım önde başlamalarını sağlamaktır.
 
Koçluk süreci, kendini tanıma görüşmeleriyle başlamaktadır. Kariyer koçu, takım çantasında bulunan çeşitli teknik ve modellerle, kişinin kendisi ve meslek/kariyer opsiyonlarıyla ilgili farkındalık oluşturmasına; iş hayatına, doğru yerden başlama yollarını keşfetmesine; iş-özel hayatına dair isteklerinin ve hedeflerinin farkına varmasına; kariyer planlama ve gelişim sürecini oluşturmasına destek olur.  Bir sonraki aşamada kişilere bir iş görüşmesi simülasyonu uygulanmaktadır. Bununla kişinin iş görüşmesi heyecanını yenmesine yardımcı olacak teknikler kazanması, özgüvenin ve farkındalığının artması, mülakatlarda kendini ifade etme becerisinin güçlendirilmesi amaçlanmaktadır. Simülasyon gerçekleştirildikten sonra, kişilere mülakat performansları ve CV’leri ile ilgili geri bildirim verilmekte; güçlü ve geliştirilmesi gereken yönleri tespit edilmekte, planlama ve hedef belirleme sürecine destek olunmaktadır. Süreç boyunca kişinin gerçek hayatta katıldığı iş görüşmeleri, kariyer koçları tarafından takip edilmekte ve kişiye destek olunmaktadır. 
 
Kariyer Koçluğu hizmeti, 4-6 hafta boyunca, haftada bir gün düzenli olarak yapılan görüşmeler ile ilerler. 4- 6 hafta tamamlandıktan sonra, hizmet alan kişi dilerse profesyonel hayat becerilerini geliştirmeye yönelik koçluk görüşmelerine devam edebilir. 
 

Hizmet Bedeli:

ICF- MCC Ünvanlı Koç ile Kariyer Koçluğu Çalışması:  650 TL +%18 Kdv / 1 Seans

ICF-PCC Ünvanlı Koç ile Kariyer Koçluğu Çalışması:  450 TL +%18 Kdv / 1 Seans

Mesleki Yeterlilik Belgeli veya ICF-ACC Ünvanlı Koç ile Karıyer Koçluğu Çalışması: 350 TL +%18 Kdv / 1 Seans