Sibel TOPRAK - Koç Eğitmeni

Sibel TOPRAK - Koç Eğitmeni

Sibel TOPRAK - Koç Eğitmeni


1966 Edirne doğumlu olan Sibel TOPRAK, 1987 yılında Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İstatistik Bölümü’nden mezun oldu. 1989’de Pedagojik Formasyon, İnsan Kaynakları, Pazarlama Teknikleri eğitimlerini tamamladı. Turizm sektörünün çeşitli bölümlerinde yöneticilik deneyimi kazanarak 2001 yılında İngiltere-Londra’da profesyonel iş hayatına devam etti. 2007 yılında Türkiye’ye döndü ve kariyerinde değişim yaparak kişisel gelişim sektöründe hizmet vermeye başladı. 
 
Sibel TOPRAK, 2008 yılında Reiki ile tanışıp aldığı eğitimlerden sonra, 2010 yılında Master/Teacher oldu. 2009 yılında, Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Müdürlüğü`nün düzenlediği, Kişisel Gelişim Programı, Etkili İletişim Becerileri, Beden Dili ve Zihinsel Engeli ve Otistik Bireylere Bakıcılık Programı eğitimlerine katıldı. 2011’de Anka Koçluk Eğitim ve Danışmanlık firmasından NLP Practitioner, Öğrenci Koçluğu, Bütünsel Yaşam Koçluğu ve Eğitici Eğitimi sertifika programlarını tamamladı. 2012 yılında dört yıl sürecek olan dernek onaylı homeopati eğitiminin ilk yılını tamamlamıştır. Beş aşamadan oluşan Çağdaş Drama Derneği Yaratıcı Drama Eğitimi’nin ise son aşamasındadır. 
 
Bir çocuk annesi olan Sibel TOPRAK'ın 1.500 saatten fazla birebir ve grup koçluk deneyimi, 2.000 saaten fazla koç eğitmenlik deneyimi vardır; halen Anka Koçluk’ta profesyonel koçluk hizmeti ve programları vermektedir.