Cemile Çam ÇELİK - Koç Eğitmeni

Cemile Çam ÇELİK - Koç Eğitmeni

Cemile Çam ÇELİK - Koç Eğitmeni

Cemile Çam ÇELİK

1973 Mersin doğumlu Cemile Çam Çelik, Almanya’da büyümüştür. Erciyes Üniversitesinde Fizik Bölümü okudu ve ardından Kuantum Fiziği alanında bitirme tezi ile mezun oldu. Mersin Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinden eğitim formasyonu aldı. İkinci lisansını Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünde tamamladı. “Yurtdışındaki Türkler ve Etnik Kökenleri” adlı alan çalışması halen Fransa ve Almanya’da devam etmektedir. Kariyerine öğretmenlik ile başlayan Çam Çelik; çeşitli kuruluşlarda iyi derecede Almanca ve İngilizce kullanarak yöneticilik yapmıştır.

2012 yılında koçlukla tanışan Çelik, Anka Koçluk’tan AC (Uuslararası Koçluk Birliği) Akredite Bütünsel Yaşam Koçluğu ve Öğrenci koçluğu, ICF(Uluslararası Koçluk Federasyonu) CCE onaylı Koçlar için NLP teknikleri eğitimlerini tamamladı. Tamamlamış olduğu diğer eğitimler arasında; Duygusal Özgürleşme Tekniği, Koç Eğitici Eğitmenliği, Takım ve Yönetici Koçluğu, Anne Çocuk Gelişimi Eğitimi, Yetişkinler için Okuma Yazma Eğitimi, İş Güvenliği ve Sağlığı Eğitimi, Bilinçaltının Dili eğitimleri vardır.

1.400 Saatlik profesyonel koçluk ve 900 saatlik koç eğitmenliği deneyimi olan Cemile Çam Çelik ICF’in PCC ünvanlama sürecindedir.

Bir çok kurum ve kuruluşta eğitmenlik yapan Cemile Çam Çelik, toplumsal değeler, kültürel gelişim, kuşak çatışmaları, eğitimde gelişim programları, sınıf içi yönetim, öğrenmeyi kolaylaştırma (fasilitasyon) alanında çalışmalar yürütmektedir. Kalkınma ajansları ile kişisel gelişim programları düzenlemektedir.

Anka Koçluk’un AC akredite Yaşam ve Öğrenci Koçluğu eğitimlerinde eğitmen olarak görev almaktadır. 18 yıldır Tamer Çelik ile evlidir. Gülce ve Ali Çağan adında İki çocuk annesidir.