Banu Uzkut ONUK - Koç Eğitmeni

Banu Uzkut ONUK - Koç Eğitmeni

Banu Uzkut ONUK - Koç Eğitmeni


Banu Uzkut Onuk 1970 yılında doğdu. Bornova Anadolu Lisesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve İstanbul Üniversitesi Uluslararası İşletme Yüksek Lisans bölümlerinden mezun olduktan sonra, Henkel'de Endüstri Mühendisliği departmanının yöneticisi olarak 14 yıl severek çalıştı.
Hayat amacının kendisini devamlı geliştirerek sevgi kapasitesini artırmayı öğrenmek-öğretmek olduğunu ve başta çocukların kalbine dokunarak bunu geliştirmelerine katalizör olmak olduğunu fark ettikten sonra, gelişimini, eğitimini ve kariyerini bu yöne kaydırmaya karar verdi. Kurumsal ve bireysel liderliğiyle gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri sayesinde birçok minik kalbe dokunabildi. Henkel’in sponsorluğunda Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği bünyesindeki lise öğrencilerine burs vererek, okul başarıları için koçluk yaptı. Hastanelerde yılbaşını yalnız geçiren çocukları ‘Noel Anne’ kıyafetiyle ziyaret edip yalnız olmadıklarını, onları düşünen birileri olduğunu hissettirerek gülümsetti. Buna benzer projeleriyle şirketince verilen uluslararası sosyal sorumluluk ödüllerinin pek çoğunu alarak başkalarına ilham kaynağı olduğu gibi, üniversitelerde sosyal sorumluluk bölümlerinin açılmasına katkıda da bulundu.
Gerçek mutluluğun gülümseyen yüzlerde olduğunu görerek kendisini sürekli geliştirmeyi ve öğrendiklerini paylaşmayı arzulamakta ve bilginin zekâtının paylaşım olduğuna inanmaktadır.
Sokak çocuklarına destek olmak amacıyla başladığı çalışmaları; kariyerini eğitimciliğe, aile ve öğrenci koçluğuna ve şirketlerle sosyal sorumluluk projeleri yapmaya yönlendirdi.
Doğu ve Batı ekollerinden Bütünsel Yaşam, Yönetici, Ebeveyn ve Öğrenci Koçluğu eğitimleri alan Banu Uzkut Onuk mesleğini geliştirmek için; Eğitim Kinesiyolojisi, Öğretimde Kaynaştırma, Drama, Sıradışı Yaşam Becerileri, Etkili Anne Baba Eğitimi, Yaşam Okulu, Ebeveyn Okulu, NLP, Psiko-Kinesiyoloji, Meridyen Terapi, Eğitimcinin Eğitimi, Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği, EFT, Yoga Eğitmenliği, Permakültür Uluslararası Tasarım ve Eğitmenliği, Reiki Eğitmenliği, Homeopati, Makrobiyotik Beslenme, Magnified Healing, Taş terapisi, Tai-Chi, Feng Shui, Nefes terapisi eğitimleri almıştır.
Kayak, yelken, rüzgâr sörfü, scuba dalış, seramik ve ahşap boyamayla ilgilenen Banu Uzkut Onuk, aldığı hem batı, hem de doğu kültüründen kadim bilgileri modern bilgilerle başarıyla sentezleyebilen holistik yaşam, aile- öğrenci, ebeveyn, kariyer, yönetici koçu, koç süpervizörü ve eğitmenidir.
Uzman Koçlar Derneği Kurucu Üyesi, Avrupa Yönetimde Kadın EWMD Türkiye kurucu üyesi, Siddhasram Vakıf kurucu üyesi, Buğday Derneği, ÇYDD, LÖSEV, EÇEV aktif üyesi, AC (Assosiation For Coaching) Finans Başkanı, Eğitimi Lideri ve AC Akredite Koç Süpervizörü ve ICF-PCC ünvanlı koçudur.

Evli ve İki çocuk annesidir.